Cestopisné besedy, přednášky a semináře

Cestopisné besedy

Pořádám cestovatelské přednášky na objednávku. Přednášky si mohou objednat například města, školy, knihovny, firmy, domovy důchodců i parta kamarádů. Promítám fotografie, doplněné mapkami a hovořím o všech zážitcích z cest. Pro objednání pořadů a získání více informací kontaktujte autora Václava Turka e-mail: vaclav@dovolena-rusko.cz nebo volejte na mob.: +420 602 339 199.

Aktuální nabídka

VÁCLAV TUREK VÁS ZVE NA VELKOPLOŠNOU PROJEKCI:

RUSKÁ DOBRODRUŽSTVÍ

Jižní Sibiř   život na pobřeží nejhlubšího jezera světa a cesta do Vladivostoku

Východní Sibiř Cesta od Bajkalu až na ostrov Sachalin Bajkalsko-amurskou magistrálou

Jižní Rusko  neklidný Kavkaz, ztracené pohoří Altaj a středoasijská republika Kyrgyzstán

Dálný východ  poloostrov Kamčatka, Jakutsko a Kolymskou cestou na Magadan

Transsibiřská magistrála – Transsibiřská magistrála je hlavní dopravní tepnou Ruska a zároveň to je nejlepší způsob, jak se seznámit s Ruskem, pochopit mentalitu jeho obyvatel, uvědomit si velikost a rozsáhlost této obrovské země.

Bajkalsko-amurská magistrála

jezero Bajkal

Moskva a Petrohrad

Uzbekistán Krásy a památky Uzbekistánu, Hedvábná steska.

Jakutsko a Magadan

Na návštěvě u pastevců sobů – Polární Ural, Salechard

Přednášky pro školy – oblast dle přání. Například v rychlosti celé Rusko, jezero Bajkal, železnice, Moskva a Petrohrad a další.

A mnoho dalších

Všechny tyto výjimečné oblasti Ruska navštívil cestovatel, fotograf a spisovatel Václav Turek. Na svých výpravách se vydává do nedotčené sibiřské přírody, neznámých velkoměst, malých ruských vesniček i na nejvyšší vrcholky rozsáhlých horských pásem. Poznal život chudých pastevců sobů i rybářů v pozadí zanikající slávy komsomolských staveb socialismu. Na velkoplošné projekci můžete zhlédnout impozantní fotografie sibiřské krajiny lemované říčními koryty tamních veletoků, ale třeba i písečné duny, tak neobvyklé pro sibiřskou tajgu. A samozřejmě se všude potkává s místními obyvateli, zocelenými drsnou přírodou a ještě drsnější historií dvacátého století. Fotografie doplňují zajímavé povídání a názorné mapy s podrobným popisem cest.

Václav Turek, průvodce

Václav Turek
Váš bezpečný průvodce po Rusku
a rusky mluvících zemích

Chcete dostávat informace?

Zaregistrujte se zde

Co plánujeme

Semináře a přednášky, co proběhly