chatka k pronájmu

Ubytování v jurtě

Všechny potřebné informace, včetně kalendářa a volných termínů najdete na:
https://www.e-chalupy.cz/vychodni_cechy/ubytovani-dlouha-trebova-jurta-kojovec-pronajem-11641.php

Romantický pobyt v luxusní jurtě, Dovolena s dětmí, Relaxační víkend

Jurta o průměru 6m vkusně zařízená a plně vybavená se nachází v krásném, klidném údolí Kojovec v Dlouhé Třebové v Orlickém podhůří. Jurta je izolovaná ovčí vlnou a tak je obytná i v zimním období. Nabízíme příjemnou atmosféru v mongolské jurtě. Naše velká zahrada (3 hektary) sousedí hned s jurtou. Na louce se pasou ovečky a kozy, každé jaro máme jehňátka a kůzlátka. Možnost chodit po louce k ovečkám. U jurty je krásná okrasná a bylinková zahrádka. Někdy bývá na prodej jehněčí maso a klobásy. Velká nabídka moravských vín.

Uzamykatelný prostor na kola/lyže.
Ubytování na chatě

Jurta Kojovec poskytuje ubytování pro 4 osoby. Po domluvě možnost ubytovat více osob (například: rodina – 2 dospělí a 3 děti) v tomto případě je nutné přivést jednu karimatku a spacák. Cena za pátou osobu – do 18 let zdarma, nad 18 let 700,- Kč/noc
Jedna dvoulůžková postel + jedna dvoulůžková matračka. Peřina 4x, Polštář 4x. Prostěradla a povlečení v ceně.

Sociální zařízení – Koupelna se sprchovým koutem a umyvadlem, ručníky a fen. Venkovní suché WC v udržovaném v čistém stavu.

Vytápění: Kamny.

Vlastní parkování, přímo u jurty.

Stravování – Vlastní kuchyňka, nebo dosažitelné restaurace.

Vybavení chaty – V jurtě vybavená kuchyňka, lednička, rychlovarná konvice, el. dvouplotýnkový vařič a sendvičovač. Venku ohniště, možnost vařit na ohni v kotlíku, gril.
Sezení také venku v altánku až pro 8 lidí. V altánku venkovní kuchyň i s el. sporákem a troubou.

Výlety, atrakce, zábava

Turistické trasy začínají přímo u jurty – žlutá na Skuhrov. Po žluté a dále po zelené na rozhlednu Andrlův chlum.

Cyklostezky: začínají 500m od jurty. Trasy Ústí nad Orlicí – Brandýs nad Orlicí – Choceň. Skuhrov – Lanškroun. Přívrat – Litomyšl. Ústí nad Orlicí – Letohrad. Česká Třebová – Semanín. A mnoho dalších.

Tipy na výlet: Rozhledna Kozlovský kopec, Rozhledna Andrlův Chlum, Kozlov – Chaloupka Maxe Švabinského, Pravěká osada Křivolík, Naučná stezka Údolím Skuhrovského potoka, Naučná stezka Okolo Cakle, Přírodní rezervace Třebovské stěny, Přírodní rezervace U Kaštánku, Přírodní rezervace Králova zahrada, Přírodní rezervace Psí kuchyně, Arboretum Žampach, Technická památka Mandl a bělidlo – Řetová, Horákova kaple (Poutní kaple Panny Marie), Zámek Litomyšl, Zřícenina hradu Brandýs, Zřícenina hradu Lanšperk, Zřícenina hradu Žampach, Tvrz Orlice, Hrad Potštejn, Hrad Litice nad Orlicí, Zámek Nové Hrady, Městské Maštale, Toulovcovy Maštale. Muzeum řemesel Letohrad.

Možnosti koupání: bazén Česká Třebová, koupaliště Řetová – Na Mandlu, aquapark Ústí nad Orlicí, Rybník Hvězda Opatov, Lanškroun – Dlouhý rybník, bazén Litomyšl, koupaliště Litomyšl, Litomyšl – rybník Velký Kosíř, koupaliště Brandýs nad Orlicí, koupaliště Letohrad, koupaliště Písečná – Rubínek, Opatov – Černý rybník, koupaliště Jablonné nad Orlicí, koupaliště Cerekvice nad Loučnou – Špringer, rybník Chobot.

Blízká lyžařská střediska: Peklák – ČESKÁ TŘEBOVÁ, Přívrat.

Minimální délka ubytování 1 noc.
Ceny za jurtu
noc za 2 900,-.
víkend (2 noci) 5 500,- Kč
3 noci 6 700,-
4 noci 7 900,-
5 nocí 9 000,-
6 nocí 10 000,-
týden(7 nocí) 11 000,- Kč